Jak wybrać psiego fryzjera?

Coraz więcej miejsc oferuje usługi pielęgnacyjne dla zwierząt. Czym kierując się dokonując wyboru? 

W trakcie wyboru psiego salonu powinniśmy się kierować przede wszystkim podejściem personelu oraz jego zapałem do pracy ze zwierzętami. Powszechnie wiadome jest, że w tej pracy bardzo ważne jest powołanie oraz bardzo duże doświadczenie, nie tylko w strzyżeniu i pielęgnowaniu zwierząt, ale także w porozumiewaniu się z nimi, ten zawód jest przeznaczony dla prawdziwych miłośników. Wizyta u psiego fryzjera należy do stresujących momentów w życiu psa, dlatego postać groomera oraz jego szeroki zakres empatii oraz cierpliwości są kluczowe, aby nie zrazić naszego czworonoga do kolejnych wizyt pielęgnacyjnych. Warto wczytać się w opinie klientów, którzy już skorzystali z usług danego salonu. 

Profesjonalne wyposażenie zapewnia bezpieczeńśtwo psów i kotów, ktore odwiedzają psiego fryzjera. Poczynając od solidnych stołów oraz specjalistycznej wanny, które wraz ze smyczami asekuracyjnymi zapewniają nawet największym urwisom stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Należy upewnić się, że salon jest dostosowany do przyjęcia psa konkretnych gabarytów, nadal wiele zakładów pielęgnacji zwierząt nie może pozwolić sobie na pracę z psami dużych lub olbrzymich ras. 

Kolejnym ważnym punktem jest zachowanie czystości oraz sterylności podstawowych przyrządów. Salony są odwiedzane przez różne zwierzęta, z różnych warunków i środowisk. Profesjonalny zakład musi być wyposażony w sterylizator narzędzi, a fryzjer ma obowiązek z niego korzystać regularnie. Stoły powinny być odkażane po każdym kliencie, a wanna dokładnie płukana po kąpieli. 

Aktualnie jest dostępnych wiele zakładów oraz ounktów pielęgnacyjnych zwierząt, ale równie wiele kwestii na jakie musi zwrócić uwagę, w trakcie wyboru. Nie cena decyduje o jakości usług, ale prawdziwy profesjonalizm i rzetelność. Należy przede wszystkim kierować się komfortem naszych zwierzaków oraz naszymi oczekiwaniami. 

<< Blog
zamknij