Psi fryzjer na wypadzie - RÓWNICA

Ustroń poleca się na psie wycieczki. Masz wolne popołudnie? Zabierz swojego czworonoga i wybierz się na Równicę! :)

Psi fryzjer na wypadzie to seria artykułów przedstawiających propozycje na sympatyczne spędzenie czasu wolnego w towarzystwie naszych czworonożnych przyjaciół. Wszystkie miejsca są w przyzwoitej odległości od naszego Salonu na ulicy Owsianej, dlatego szczególnie polecam je naszym klientom i nie tylko :) Wszystkie miejsca zostały odwiedzone osobiście w towarzystwie moich psów - 11 letniej Luny, która cieszy się bardzo dobrą kondycją oraz 7 letniego Simona, który walczy z nadwagą. Nasze wycieczki dopadowujemy zawsze pod możliwości naszych czworonogów i nigdy o tym nie zapominajmy!

Równica? Jak najbardziej! Delektuj się spacerem w pięknym bukowym lesie w towarzystwie szumu strumyka i śpiewu ptaków!

Niewiele ponad godzinę zajmie nam dojazd samochodem z Katowic (okolic naszego psiego salonu) i okolic do Ustronia. Osoby preferujące podróże pociągami znajdą bezpośrednie połączenie. Dlatego jest to idealne miejsce na popołudniowy wypoczynek lub wypad na cały dzień. 

Równica (884 m n.p.m.) to szczyt w Beskidzie Śląskim, który zachęca piękną ponoramą na pobliskie góry. Bardzo przyjemne miejsce na zorganizowanie swojego własnego dogtrekkingu.

Samochód można zaparkować w okolicy ulicy Sanatoryjnej, jest to dobre miejsce, aby rozpocząć marsz na czerwonym szlaku. Początkowo czeka nas spacer asfaltem pomiędzy budynkami i łąkami. Po pewnym czasie szlak wprowadzi nas w urokliwy las. 

Trasa nie jest długa, ale kamienista i dosyć stroma. Znaki pokazują, że będziemy maszerować około godziny, ale wszystko zależy od warunków i kondycji naszych zwierzaków. Niezapominajmy, że nie można psa zmuszać do wysiłku i należy wszystko dostosowywać do jego samopoczucia. Będąc na szlaku trzymamy psiaki na smyczy i dbamy o czystość. 

Po drodze będziemy mijać źródełko, jednak nie zapominajmy o zabraniu wystarczającej ilości wody dla nas i naszych pupili. Uwaga, po deszczach szlak może być śliski.

Schronisko przyjęło nas pozytywnie z psami, skorystaliśmy z miejsca w letnim ogródku na dworze. Już tutaj można się cieszyć pięknymi widokami. Jednak nie jest to jeszcze szczyt, czeka nas dalszy spacerek, niedługi, ale dosyć stromy, jednak warto.

Równica dla mniej aktywnych osób umożliwa wjazd do schroniska samochodem, następnie można pospacerować po okolicy lub skorzystać z innych atrakcji oferowanych przez to miejsce. Jednak pamiętajmy, jeśli nasz pies nie przepada za ludźmi i stresuje się, gdy za dużo się dzieje wokół, unikajmy tej wycieczki w weekendy. Najważniejsze to komfort naszego zwierzaka! 

Dla osób bardzo aktywnych w towarzystwie czworonożnych sportowców polecam dalszy marsz niebieskim szlakiem w stronę Trzech Kopców Wiślańskich.  

 

Konieczne akcesoria:

- Woda dla psa, miska

- But dla psa

- Bandaż samoprzylepny weterynaryjny, nożyczki

- Worki na odchody

- Smycz amortyzowana

- Odpowiednio dopasowane szelki

- Przysmaki :)

Już niedługo przedstawię kolejne miejsca idealne na spontaniczny wypad z psem poza miasto. Od strony naszego psiego salonu najlepszymi kierunkami jest Jura Krakowsko Częstochowska i nasze kochene Beskidy! A psiaki wycieczki uwielbiaja :)

<< Blog
zamknij