Szczeniak u fryzjera

Pierwsze wizyty u psiego fryzjera są kluczowe. Przede wszystkim od nich zależy jak piesek w przyszłości będzie znosił wizyty w salonie.

Pierwszy warunek jaki należy spełnić to ukończenie cyklu wszystkich szczepień podstawowych dla szczeniąt, pamiętajmy, że przed tym okresem właściciele powinni unikać miejsc, w których gości wiele piesków z różnych środowisk.

Młode pieski powinny być przyzwyczajane do pielęgnacji od samego początku. Jest to po stronie właściciela, aby zaznajamiać pieska z podstawowymi akcesoriami takimi jak suszarki, szczotki, czy grzebienie oraz przyzwyczajać, że poza wspólną zabawą jest w domu też specjalny czas na wyczesywanie futerka, czy włosów. Nie należy dopuścić do stworzenia się kołtunów oraz filców, których rozbijanie zapewni szczeniakowi bardzo niesympatyczny zabieg pielęgnacyjny, który może źle wpłynąć na jego pierwsze wrażenia.

Zapisując telefonicznie szczeniaka na wizytę w salonie groomerskim należy podkreślić, że to pierwsza wizyta pieska. Fryzjer będzie wiedział jak dużo czasu musi zaplanować, aby w sposób specjalny podejść do szczeniaczka i zapewnić mu możliwie najprzyjemniejszą wizytę.

Nawet po wizycie kluczowa jest rola właściciela, który kontynuuje regularną pielęgnację z pieskami w domu. Zwierzak dorasta przyzwyczajony do tego, że czesanie jest pewną normą taką jak spacery, czy jedzenie o konkretnych godzinach. Serdecznie polecamy tego typu podejście, a z pewnością zaowocuje w przyszłym życiu dorosłego pieska. W razie pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z salonem SmartPet, chętnie doradzimy w sprawie akcesoria lub pierwszych kosmetyków odpowiednich dla psich dzieci.

<< Blog
zamknij